top of page

Інформація батькам

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Питання відвідування учнями школи є сьогодні надзвичайно важливим, тому нагадуємо, що згідно з Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 р. № 646, рішення колегії Головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації від 25.09.2012 (протокол №4), наказу головного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації від 28.09.2012 №295 «Про стан виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.200 №646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку»:

1. Відсутність без поважних причин вважається прогулом і може бути підставою для припинення навчання учня в школі.

2. Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад, подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють, про причину відсутності на уроках, які зберігаються в у класного керівника протягом навчального року.

3. Відсутність через поважні причини має бути підтверджена усно (батьки мають зателефонувати до школи не пізніше початку 1-го уроку, а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску).

4. У випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, квитки тощо.

5. У випадку пропуску занять протягом 2 і більше днів учень допускається до занять лише за наявності медичної довідки, що посвідчує стан здоров’я учня.

6. Факт запізнення та завчасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь).

7. У випадку відсутності учнів у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у школі понад 10 днів до управління освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до соціальної служби та подання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України до КМСД.

8. Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються:

- хвороба;

- призначений візит до лікаря;

- смерть близьких родичів;

- участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу;

- непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у школі;

- сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.


БАТЬКИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА НАВЧАННЯ, ВИХОВАННЯ І РОЗВИТОК ДІТЕЙ,

а тому зобов’язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах:

І. Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України:

- ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

ІV. Згідно Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад у разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, загальноосвітній навчальний заклад може порушувати клопотання про відповідальність таких осіб, у разі систематичного невиконання позбавлення їх батьківських прав.

Пропуск уроків малолітнім є неналежним виконанням батьківських обов’язків, за що батьків притягують до адмінвідповідальності за ст. 184 КУпАП


ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ:

1. Про пропуск дитиною навчальних занять

ЗАПИСКА від батьків на ім’я класного керівника

Шановний __________________________!(ім'я та по батькові класного керівника) Мій (моя) син(донька)__________, учень(-иця) … класу,(прізвище та імя дитини) Був (була) відсутній (-я)____на уроках за сімейними (дата)обставинами(інша причина)._________ ________ ___________________ (дата)(підпис)(ім’я, прізвище)

2. Про те, що дитину забирають з уроків

Директору ЗЗСО І-ІІ ст. с.Воротнів  В.В. Кошелюк (Прізвище, ім’я та по батькові батьків)

Прошу дозволити мені забрати зі школи мого (мою) сина (доньку), _________________, учня (ученицю) _____ класу, (Прізвище, ім’я)_______________ 20__ р., на період з ____ год. ____ хв. до (число, місяць)_______ год. ______ хв., з метою _____________________ (мета тимчасового вилучення дитини)Відповідальність за збереження життя та здоров’я дитини беру на себе._________ ________ ___________________ (дата)(підпис)(ім’я, прізвище)


Рекомендації батькам першокласника

1) Приділяти увагу внутрішньому стану дитини.

2) Проявляти витримку, терпіння під час спілкування з дитиною, обговорювати її протиправні вчинки.

3) Здійснювати систематичний контроль за життєдіяльністю дитини.

4) Сприяти особистісному зростанню дитини.

5) Розвивайте зв'язне мовлення дітей. Вчить дитину переказувати казки, зміст мультфільмів.

6) Складайте розповіді за допомогою картинок.

7) Слідкуйте за правильною вимовою і дикцією дітей. Промовляти скоромовки.

8) Розширюйте й збагачуйте навички спілкування з дорослими та однолітками.

9) Дозволяйте дитині виявляти самостійність, заохочуйте її найменші вияви.

10) Не критикуйте дитину при свідках. Аргументуйте свої заборони та вимоги.

11) Намагайтеся дивитися на світ очима дитини, будьте щирими у спілкуванні з нею, цікавтеся її
інтересами.

12) Старання дитини обов'язково мають бути визнаними.

З метою забезпечення здобуття громадянами повної загальної середньої освіти та з метою планового формування мережі класів на території обслуговування закладу освіти ретельно ведеться облік дітей і підлітків шкільного віку відповідно до чинного законодавства. Підлягають обліку усі діти і підлітки віком від 6 до 18 років та діти, яким до 01 вересня поточного року виповнюється 6 років, що постійно проживають на території обслуговування закладу освіти.

Наш заклад планує у 2019-2020 навчальному році набрати 10 учнів:

Прийом заяв триватиме з 01 лютого до 31 травня 2019 року

Для зарахування дитини до закладу освіти потрібно підготувати:


Документи для зарахування в 1 клас приймаються:

1. Заява на ім’я директора загальноосвітнього навчального закладу.

2. Копія свідоцтва про народження дитини.

3. Медична карта встановленого зразка (форма № 026/0).

4. Форма 063-0 (профілактичні щеплення).

Право на першочергове зарахування до закладу освіти мають:

· діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене;

· діти, які є рідними братами або сестрами учнів, які здобувають освіту у нашому закладі;

· діти працівників нашого закладу освіти.

Пам’ятка для батьків майбутнього першокласника.

У 6 – 7 років формуються мозкові механізми, що дозволяють дитині бути успішною у навчанні. Медики вважають, що у цей час дитині дуже важко. І тисячу разів були праві наші прабабусі, які відправляли своїх нащадків у гімназії тільки у 9 років, коли нервова система вже сформувалася.

Однак серйозних зривів і хвороб можна уникнути і сьогодні, якщо дотримуватися найпростіших правил.

Правило 1

Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток. Сам початок шкільного життя вважається важким стресом для семирічних дітей. Якщо маля не зможе гуляти, відпочивати, робити уроки без поспіху, у неї можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, невроз. Тому, якщо заняття музикою та спортом здаються необхідною частиною виховання, почніть водити дитину у ці гуртки за рік до початку навчання або із другого класу.

Правило 2

Пам’ятайте, що дитина може концентрувати увагу не більш як на 10 – 15 хв. Тому, коли ви з нею будете робити уроки, кожні 10 – 15 хвилин необхідно перериватися й обов’язково давати маляті фізичну розрядку. Можете просто попросити пострибати на місці 10 разів, побігати або потанцювати під музику кілька хвилин. Почати виконання домашніх завдань краще з письма. Можна чергувати письмові завдання з усними. Загальна тривалість занять не має перевищувати однієї години.

Правило 3

Комп’ютер, телевізор і будь-які заняття, що вимагають значного зорового навантаження, мають тривати не більше години на день ( цей час необхідно ділити на частини, для початківців на 3-4 частини) – так вважають лікарі-офтальмологи й невропатологи в усіх країнах світу.

Правило 4

Протягом першого року навчання ваше маля потребує підтримки. Дитина не тільки формує стосунки з однокласниками й учителями, але й уперше розуміє, що з нею самою хтось хоче дружити, а хтось – ні. Саме у цей час у маляти складається свій власний погляд на себе. І якщо ви хочете, щоб із нього виросла спокійна і впевнена у собі людина, - обов’язково хваліть! Підтримуйте, не лайте за й неакуратність у зошиті. Усе це – дрібниці порівняно з тим, що від нескінченних докорів і покарань ваша дитина не буде вірити у себе.

Адміністрація школи

Інформація батькам: Admissions
bottom of page