top of page
ВОРОТНІВСЬКА ГІМНАЗІЯ ПІДГАЙЦІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЛУЦЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІСТОРІЯ ШКОЛИ с. ВОРОТНІВ
В селі довгий час школи не було зовсім. Хто хотів навчатись, той ішов вчитися до дяка. Згодом відкрилась однокласна школа, яка була підпорядкована церкві. Навчання велося українською мовою. Ця школа проіснувала до 1920 року.
Після встановлення польської влади відкрилась трикласна школа. В простій селянській хаті була обладнана одна класна кімната, в якій у дві зміни навчалось 112 дітей і працювало дві вчительки-полячки: Оксана Лядська і Станіслава Петровська. Навчання велося польською мовою. Ця школа не могла задовольнити потреб великого села. В 1934-1935 роках силами громадськості було побудовано нову школу на чотири класні кімнати. Кожен житель села вніс свою частку в загальну справу в залежності від розміру земельної власності. Будову зводили теж своїми руками. У 1935 році сільські діти сіли за парти уже в новій школі. Ще за Польщі вона стала чотирикласною, поряд із вчителями-поляками працювали і місцеві вчителі – Левчук Петро Семенович та його дружина Левчук Ірина Романівна. Число учнів швидко зростало, бо населення дуже хотіло навчати своїх дітей. розвивати освіту й культуру.
Після визволення села в 1944 році школа відновила свою діяльність, а в 1947 році вона вже стала семирічною.
У цьому ж приміщенні й донині навчаються сільські діти. Школа суттєво змінила свій зовнішній та внутрішній вигляд. У 2014 році було проведено капітальний ремонт будівлі. Колишніми залишились лише стіни й частково підлога. Згодом добудували санвузол.
І стоїть в центрі села, на горбочку, наша невеличка, але така затишна, з багатою історією, школа, посміхається сучасними вікнами, щоранку скликаючи маленьких воротнівчан. На сьогодні заклад освіти села працює у дві зміни, де навчається 74 учні.
Історія школи: Welcome
bottom of page